Lektoři 2017

aneb tým k nezaplacení

 

 

jansa4Radovan Jansa

Google Educator Group Novojičínsko

Radek pracuje na Gymnáziu v Novém Jičíně, kde v roce 2008 zavedl Google Apps. Od té chvíle se stal velkým propagátorem Google technologií ve výuce, spoluzaložil GEG Novojičínsko a stal se veterán organizátorem GUG.cz. Je také Google for Education Certified Trainer.  Velkým koničkem je cestování a poznávání života v odlišných kulturách.

 

 

arnost2Jiří Arnošt

Mendelova střední škola Nový Jičín

Jirka pracuje na Mendelově střední škole v Novém Jičíně, kde učí programování. Spolu se studenty programuje v prostředí .Net a MS Office. Od doby, kdy se ve škole objevili Lego roboti, programuje i je. IT technologie ho opravdu baví.

Když neučí, věnuje se rodině a józe. Rád chodí do hor a lesů.

 

 

hlosta

Michal Hlosta

Gymnázium Nový Jičín a Mendelova střední škola

Michal pracuje na Gymnáziu v Novém Jičíně, kde učí IT a 3D modelování a na Mendelově střední škole, kde vyučuje počítačové sítě. Má ve velkém bytě malou dílnu a touží mít ve velké dílně malý byt. Baví jej opravit staré a vyrobit nové a věří, že věta „to nejde“ bude do češtiny jednou nepřeložitelná i díky 3D tisku.

 

 

calon2Petr Caloň

Google Educator Group Novojičínsko

Petr pracuje na Masarykově gymnáziu v Příboře, kde v roce 2012 zavedl Google Apps pro vzdělávání. Na této škole rovněž inicioval vytvoření první chromebookové učebny v České republice. Je spoluzakladatelem GEG Novojičínsko a velkým nadšencem chromebooků.

Jeho velkým koníčkem je rodina a cestování.

 

 

 Alan Fabik

Spoluzakladatel společnosti HARDWARIO, zabývající se agilním vývojem hardware

Alan působí v řídících a obchodních pozicích přes 25 let. Prodal svou softwarovou firmu Jablotronu. V Jablotronu později pracoval jako obchodní ředitel a také vedl tým Jablotron Projects, který vyhledával a rozvíjel startupové projekty a integroval je do skupiny. Spoluzaložil HARDWARIO, startup který vyvíjí IoT stavebnici BigClown a který také pomáhá ostatním firmám s vývojem IoT zařízení.

Alan je absolventem VŠB – Technické univerzity v Ostravě.

 

 

kupcak2Petr Kupčák

Mendelova střední škola Nový Jičín

Petr pracuje na Mendelově střední škole, kde učí zejména operační systémy, matematiku a 3D modelování. Nebrání se však ani programování, které jej baví již od VŠ.

Mezi jeho koníčky patří vysokohorská turistika, cyklistika a vaření.

 

 

Jana Kolmašová

ČVUT Praha, wITches

Jana je studentkou magisterského studia na FEL ČVUT v Praze, jejím oborem je Multimediální technika. Už dlouho se věnuje práci s dětmi, do jejich vzdělávání se zapojila v roce 2015 založením skupiny wITches. Společně s dalšími studentkami Fakulty elektrotechnické učí děti druhého stupně ZŠ základy elektrotechniky a programování pomocí zajímavých aplikací a stavebnic. Dále se účastní vzdělávacích akcí a pořádájí exkurze do IT firem.

 

 

sadek2
Robert Šádek

VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice

Robert pracuje na VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, kde učí informační technologie a tělesnou výchovu.

Má rád focení, natáčení a stříhaní videa (vyjma selfie :-)). Ve volném čase se věnuje jakémukoli pohybu v terénu – kolo, brusle, lyže, běh, turistika aj.

 

 

 

Denis Valášek

Gymnázium Příbor

Denis studuje na Masarykově gymnáziu v Příboře.

Ve volném čase se zajímá o programování a tvorbu mobilních aplikací.

 

 

 

 

Petr Zapletal

Mendelova střední škola

Petr vyučuje na Mendelově střední škole český jazyk a literaturu a společenskovědní předměty. Kromě toho vede také společenskovědní seminář na novojičínském gymnáziu.

Dlouhodobě se zabývá logickou a filosofickou sémantikou a pragmatikou. Během vysokoškolských studií (již v dávnověku) založil dvě iniciativy, jejichž étos možná ještě přebývá v éteru: Patafyzickou společnost Júlinka (např. přednáška o Husserlově transcendentální fenomenologii v brněnské tramvaji č. 12) a Fanklub Pavla Mertlíka („jediného člověka na světě, který mluví dvěma hlasy zároveň, přičemž není břichomluvcem“).

Ve volném čase se věnuje horské turistice či kopcolezectví.

 

 

 

Barbora Handzelová

Tieto Czech, Geek Girls Carrots Czech Republic

Barbora pracuje v Tieto Czech s.r.o. v Ostravě a je aktivní v Geek Girls Carrots Czech Republic, v organizaci, která se snaží přiblížit IT ženám a dívkám.